Description
| Brand | ASUS |
|---|---|
| Package Dimensions | 360 x 235 x 19.9 cm; 1.8 Kilograms |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Manufacturer | Asus |
| Series | Asus X515 |
| Color | Blue |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Type | Ryzen 3 |
| Processor Speed | 3.9 GHz |
| Processor Count | 2 |
| RAM Size | 4 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Maximum Memory Supported | 12 GB |
| Memory Clock Speed | 2400 MHz |
| Hard Drive Size | 256 |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB 3.2 |
| Graphics Chipset Brand | AMD |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | Shared |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No optical drive |
| Operating System | Windows 10 |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 2 Watt Hours |
| Lithium Battery Packaging | Batteries contained in equipment |
| Number Of Lithium Ion Cells | 3 |
| Item Weight | 1.8 kg |




