Description
GENERAL |
|
|---|---|
| Platform | Analog + Digital (DVB-T/T2) |
| Colors | Black |
| Key features | WebOS 3.0 IPS panel ULTRA Luminance HDR Pro ColorPrime Pro 4K upscaler WiFi + Bluetooth |
DISPLAY PANEL |
|
| Panel size | 60 Inch |
| Panel type | IPS |
| Panel resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Panel features | TruMotion 100 |
AUDIO & VIDEO PLAYBACK |
|
| Audio playback | 10W + 10W Clear Voice III ULTRA Surround Dolby Digital Dolby Digital Plus DTS |
| Video playback | HDR Pro 4K upscaler ColorPrime Pro ULTRA Luminance |
CONNECTIVITY |
|
| HDMI port | 3 ports |
| USB port | 2 ports |
| LAN port | 1 port (Ethernet) |
| Wireless LAN | Miracast WiDi DLNA WiFi Bluetooth |
POWER CONSUMPTION |
|
| Power supply | AC 100-240V 50/60Hz |
| Standby consumption | 0.5W |

