Description
GENERAL |
|
|---|---|
| Platform | Digital |
| Dimensions | 735 x 481 x 174 mm |
| Colors | Black |
| Key features | YouTube/Netflix HDMI/WiFi/USB/Ethernet FM radio receiver Dolby Digital/Dolby Digital Plus/Dolby Pulse/DTS |
DISPLAY PANEL |
|
| Panel size | 32 Inch |
| Panel type | LED; Direct LED backlight |
| Panel resolution | 1366 x 768 pixels |
| Panel features | 50Hz refresh rate |
AUDIO & VIDEO PLAYBACK |
|
| Audio playback | 5W + 5W; Open Baffle Dolby Digital/Dolby Digital Plus/Dolby Pulse/DTS |
CONNECTIVITY |
|
| HDMI port | 2 ports; includes HDMI ARC |
| USB port | Yes |
| LAN port | 1 port; RJ45 |
| Wireless LAN | WiFi |
PLATFORM |
|
| ROM | 4GB |
| Operating system | Linux |
POWER CONSUMPTION |
|
| Power supply | AC 100-240V 50/60Hz |
| Active consumption | 45W |
| Standby consumption | 0.5W |

