Description
GENERAL |
|
|---|---|
| Platform | DVB-T/T2 |
| Dimensions | 1130 x 717 x 268 mm |
| Weight | 11.4 kg |
| Colors | Black |
| Key features | HDR10 YouTube/Netflix HDMI/WiFi/USB/Ethernet FM radio receiver Dolby Digital/Dolby Digital Plus/Dolby Pulse/DTS |
DISPLAY PANEL |
|
| Panel size | 50 Inch |
| Panel type | LED; Direct LED backlight |
| Panel resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Panel features | HDR10 HLG 50Hz refresh rate |
AUDIO & VIDEO PLAYBACK |
|
| Audio playback | 5W + 5W; Open Baffle Dolby Digital/Dolby Digital Plus/Dolby Pulse/Dolby AC-4/DTS |
| Video playback | 1080p 60Hz |
CONNECTIVITY |
|
| HDMI port | 2 ports; includes HDMI ARC |
| USB port | 2 ports; supports FAT16/FAT32/NTFS |
| LAN port | 1 port; RJ45 |
| Wireless LAN | WiFi 802.11b/g/n |
PLATFORM |
|
| Operating system | Linux |
POWER CONSUMPTION |
|
| Power supply | AC 100-240V 50/60Hz |
| Active consumption | 117W |
| Standby consumption | 0.5W |

