Description
GENERAL |
|
|---|---|
| Platform | DVB-T/T2 |
| Available | 2022 |
| Dimensions | 1127 x 706 x 231 mm |
| Weight | 10 kg |
| Colors | Black |
| Key features | 50 inch direct lit LED display Video upscaling up to 4K with X-Reality PRO Google TV platform with hundreds of thousands of movies HDR10 / HLG playback Chromecast built-in Apple AirPlay / HomeKit wireless streaming |
DISPLAY PANEL |
|
| Panel size | 50 Inch |
| Panel type | LED Direct LED Backlight |
| Panel resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Panel features | HDR10 / HLG 50Hz Refresh Rate |
AUDIO & VIDEO PLAYBACK |
|
| Audio playback | 10W + 10W Bass Reflex Dolby Audio |
| Video playback | 4096 x 2160p 60Hz |
| Audio & video features | 4K X-Reality PRO Video Upscaling Clear Phase Audio |
CONNECTIVITY |
|
| HDMI port | 3 Ports HDMI ARC / HDCP2.3 |
| USB port | 2 Ports FAT16 / FAT32 / NTFS |
| LAN port | 1 Port RJ45 |
| Wireless LAN | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac Bluetooth 5.0 Dual-band Wi-Fi |
| Connectivity features | Chromecast Built-in Apple AirPlay Apple HomeKit |
PLATFORM |
|
| ROM | 16GB |
| Processor | 4K Processor X1 |
| Operating system | Android TV OS Google TV Platform |
| Platform features | Google Voice Assistant Google Play Store |
POWER CONSUMPTION |
|
| Power supply | AC 100-240V 50/60Hz |
| Active consumption | 80W |
| Standby consumption | 0.5W |

