Description
GENERAL |
|
|---|---|
| Colors | Black |
| Available | June 2020 |
| Channels | 3.1ch Simulated to 7.1.2ch |
| Total output | 400W |
| Platform | S-Master Amplifier |
| Key features | Vertical surround engine Dolby Atmos / DTS:X surround sound Bravia Sync Bluetooth 5.0 HDMI eARC Wireless subwoofer |
CONNECTIVITY |
|
| HDMI port | 2 Ports HDMI ARC / eARC / CEC HDCP2.2 Bravia Sync |
| USB port | USB Type A FAT32 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 Bluetooth SBC |
| Optical port | Optical Audio |
SUBWOOFER |
|
| Subwoofer dimensions | 192 x 387 x 406 mm (W x H x D) |
| Subwoofer weight | 7.5 kg |
| Subwoofer features | Wireless Subwoofer |
MAIN UNIT |
|
| Main unit dimensions | 980 x 64 x 108 mm (W x H x D) |
| Main unit weight | 3.5 kg |
| Main unit features | Wall Mountable Dolby Atmos / DTS:X HLG / HDR10 / Dolby Vision |
POWER |
|
| Active consumption | 45W Soundbar 20W Subwoofer |

