Description
GENERAL |
|
|---|---|
| Colors | Black |
| Available | June 2017 |
| Channels | 7.1.2ch |
| Platform | S-Master HX Amplifier Chromecast Built-in Spotify Connect |
| Key features | Dolby Atmos / DTS:X surround sound Bravia Sync Chromecast built-in Spotify connect Bluetooth LDAC Wi-Fi / Ethernet connectivity |
CONNECTIVITY |
|
| HDMI port | 4 Ports HDMI ARC / CEC HDCP2.2 Bravia Sync |
| USB port | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth LDAC / SBC / AVRCP |
| Optical port | Optical Audio |
| Analog port | Analog Audio |
| Wi-Fi | Wi-Fi a/b/g/n Dual-band |
| Ethernet port | Ethernet |
| Connectivity features | Chromecast Built-in Spotify Connect NFC |
SUBWOOFER |
|
| Subwoofer dimensions | 248 x 403 x 426 mm (W x H x D) |
| Subwoofer weight | 14.1 kg |
| Subwoofer features | Wireless Subwoofer |
MAIN UNIT |
|
| Main unit dimensions | 1180 x 80 x 145 mm (W x H x D) |
| Main unit weight | 8.2 kg |
| Main unit features | Wall Mountable Dolby Atmos / DTS:X Hi-Res Audio |
POWER |
|
| Active consumption | 90W Soundbar 30W Subwoofer |

