Description
GENERAL |
|
|---|---|
| Colors | Black |
| Available | July 2018 |
| Channels | 3.1ch Simulated to 7.1.2ch |
| Total output | 400W |
| Platform | S-Master HX Amplifier Spotify Connect |
| Key features | Vertical surround engine Dolby Atmos / DTS:X surround sound Bravia Sync Spotify connect Bluetooth LDAC Wi-Fi / Ethernet connectivity |
CONNECTIVITY |
|
| HDMI port | 3 Ports HDMI ARC / HDMI CEC HDCP2.2 Bravia Sync |
| USB port | USB Type A |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2 Bluetooth LDAC / SBC |
| Optical port | Optical Audio |
| Analog port | Analog Audio |
| Wi-Fi | Wi-Fi a/b/g/n Dual-band / DLNA |
| Ethernet port | Ethernet |
| Connectivity features | Spotify Connect Wireless TV Connection Wireless Multi-room |
SUBWOOFER |
|
| Subwoofer dimensions | 190 x 382 x 386 mm (W x H x D) |
| Subwoofer weight | 8.1 kg |
MAIN UNIT |
|
| Main unit dimensions | 1000 x 64 x 99 mm (W x H x D) |
| Main unit weight | 3.1 kg |
| Main unit features | Wall Mountable Dolby Atmos / DTS:X HLG / HDR10 / Dolby Vision Hi-Res Audio |
POWER |
|
| Standby consumption | 0.5W Soundbar 0.5W Subwoofer |
| Active consumption | 52W Soundbar 20W Subwoofer |

